Ali C. Hantal

Ali C. Hantal

Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-GE Konseyi Başkanı

Baltimore Üniversitesi MBA ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu olan Hantal, 1999 yılında Türkiye’nin ilk web portallarından mezun.com ‘u kurarak Amerika’da yaşayan Türkler arasında en çok bilinen markalardan bir tanesi olmayı başardı ve şirket, 2003 yılında Baltimore Ekonomi Dergisi tarafından “En hızlı büyüyen özel şirket” seçildi.

Hantal, 1999 – 2002 yılları arasında Baltimore Üniversitesi’nde İdari Bilimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak üçüncü sınıflara ders verdi.

VR-Maters ile ulusal ve uluslararsı alanda birçok başarıya imza atan Hantal, Türkiye’ nin önde gelen marka ve kuruluşlarından olan  Turkcell, EnerjiSA, Opet, İş Bankası, Daikin, Sanko Holding, Türkiye Basketbol Federasyonu, DEİK gibi noktalara AR/VR içerikleri sağlarken, ABD Büyükelçiliği’ nin Türkiye’deki ilk sanal fuar platformunun tedarikçisi olmayı başardı.

Teknolojik gelişmeleri çok yakından takip eden bir girişimci olan Hantal, VR Masters CEO’su, Mezun Grup Yönetim Kurulu Başkanı, TABA/Amcham (Amerikan Ticaret Odası) Washington temsilcisi  ve Eğitim Ekonomisi İş Konseyi İcra Kurulu (Ekonomi Bakanlığı’na bağlı) üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Hantal, 2018 yılı Aralık ayı itibariyle Teknoloji Profesyonelleri Derneği (TEPED) Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-GE Konseyi Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.