Anıl Beyzat Vural

Anıl Beyzat Vural

Genç TEPED Konsey Başkanı

Elazığ doğumlu olan Vural ilk, Orta ve Lise öğrenimini Elazığ’ da tamamladı. Munzur Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi bölümü okuyan Vural, Trabzon Avrasya Üniversitesi’nde burslu olarak İşletme bölümünü ve Giresun Üniversitesi’nde iktisat ve Yönetim Bilimleri alanında yüksek lisans yaptı.

THK tarafından birinci derece planör pilotluğu lisansı da bulunan Vural, Trabzon’ da gerçekleştirilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ve Intel’ in destek verdiği KAGİDER tarafından düzenlenen fikir kampı yarışmasında üç kilit sorundan birine “Kadın Erkek eşitsizliği” başlığına çözüm bularak Türkiye birinciliğini elde etmişltir. “Yenilikçi eğitim, girişimci öğrenci” konulu konferansların düzenlenmesi ve sunulması görevini yürüten Vural, lider fikir düşünce yaklaşımı kapsamında panellere de katılmıştır. İki kez Young Guru Akedemi’ de yer almış ve Madrid, Antalya olmak üzere birçok teknolojik değer taşıyan bilimsel konferanslara katılım sağlamıştır. “Giresun Gündem” gazetesinde yazar kürsüsü mevcuttur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katıldığı Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi “Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı”nda yer alan Vural, Trabzon’ da gerçekleştirilen G3 (Geleceğin Gücü Girişimciler) forumuna iştirak ederek, yenilikçi girişimci fikirleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

2018 yılında gerçekleştirilen genel seçimlerde Ak Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı olarak seçimlere katılan Vural, CYBERNETIC BUSINESS ve Kariyer FENOMENİ oluşumlarının Kurucu Lideri ve Proje Yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Vural, 2019 Yılı Şubat Ayı itibariyle Teknoloji Profesyonelleri Derneği TEPED bünyesinde yer alan Genç TEPED oluşumunun Konsey Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.