Arda MERİÇ

Arda MERİÇ

Yönetim Kurulu ve Teknoloji Konseyi Başkanı

İstanbul doğumlu olup öğrenimini, Amerika Birleşik Devletleri’nde Eckerd College Ekonomi Fakültesini bitirdikten sonra Uluslararası İlişkiler ve İş Yönetimi üzerine çift ana dal yüksek lisanlarını yaparak tamamlamıştır.

İş hayatına 1999 yılında Orion Operator Partnership de başladı ve Türkiye’de yer alan GSM operatörlerinin iş akış ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkıda bulundu.

2002 yılında Digital Telecomunications da, Türkiye’de GSM operatörlerinin gelişimine uygun olan stratejilerin ve müşteri odaklı mağazacılığın yerleşmesi çalışmalarına yön verdi.

2006 yılında Avrupa nın en büyük elektronik perakende zinciri Media Markt’ın Türkiye kuruluş aşamasında yer aldı ve yaklaşık 3 yıl kadar Telekom bölümünün yönetiminde bulundu.

2009 yılında ASBIS International’ın Türkiye operasyonunun yönetiminde, 2010 yılında ASBIS International’ın Hırvatistan operasyonunun yönetiminde yer aldı.

2011 yılında dünyanın önde gelen operatörlerinden T-Mobile ın Amerika Birleşik Devletleri ofisinde, strateji bölümünün yönetiminde yer aldı.

Daha sonra Türkiye’ ye dönerek aralarında Samsung, LG, Fluxport gibi uluslararası markaların da yer aldığı şirketlere ve Türkiye’nin önde gelen distribütörlerine çeşitli danışmanlık hizmetleri vermeye devam etti.

2016 yılında Show Tv’de yer alan teknoloji programının yayınlanmasını sağladı, ürün inceleme ve sponsorluk yönetiminde rol aldı.

2017 yılında “Big Partner Group” oluşumuyla, “bipago” dijital yayınını “lifestyle teknoloji” mottosuyla yayın hayatına başlattı.

2018 yılı başında, “Yüksek Teknoloji” markasıyla televizyon programı ve teknoloji dergisi yayınlarına başlangıç veren Arda Meriç, uluslararası markalara/firmalara ve yerel distribütörlere de çeşitli konularda profesyonel danışmanlık vermektedir.

2018 yılı Mayıs ayı itibariyle Bilişim Medyası Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği görevine seçilmiştir.

Arda Meriç, 2018 yılı Aralık ayı tarihi itibariyle Teknoloji Profesyonelleri Derneği (TEPED) Yönetim Kurulu ve Teknoloji Konseyi Başkanı olarak görevine devam etmektedir.