Genç TEPED Hakkında

Genç TEPED, dinamik ve genç yöneticilerin ulusal ve uluslararası alanlarda teknoloji faaliyetlerini yürütmesi, yenilikçi projelerini hayata geçirebilmesi, teknolojinin olduğu her alanda özgürce hareket ederek kendilerine olan özgüvenin arttırılmasının sağlanması ve gerekli imkanların yaratılması için TEPED Yönetim Kurulu’ nun aldığı kararla kurulmuştur.

TEPED bünyesinde genç, teknolojiye meraklı, heyecanlı, kararlı ve girişimci yöneticiler ile başlatılan, ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalarına hızla devam eden Genç TEPED, bugün dünya çapında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Genç TEPED, iş birliği yanında teknoloji ve bilişim alanında gerçekleştirmek istenilen projeler ile yola çıkan, çağın gerektirdiği girişimci ruha sahip, ilkelerinden taviz vermeden gelişmeyi hedefleyen, mesleki birikimi ve çağdaş donanımıyla iş insanı veya üst düzey yönetici olarak ülkesini uluslararası platformlara taşıyan gençlerin oluşturduğu çalışma platformudur.

Genç TEPED’in ana hedefi, ülkemiz gençlerinin yaptığı çalışmaları takip ederek faaliyetlerini sıklaştırmak ve uluslararası alanda Türk gençlerinin gururla ve başarıyla teknoloji ve bilişim alanında gerçekleştirdiği çalışmaları desteklemektir. Faaliyetleriyle birlikte yapılan çalışmaların ve planlanan projelerin kalitesini arttırmak da hedefleri arasında yer almaktadır.

Genç TEPED, gençliğin teknoloji ve bilişim alanında gerçekleştirdiği çalışmaların sosyal ve ekonomik düzeyini yükseltip, TEPED Çalışma Konseyi ve Grupları alanlarında gerçekleştirilen projelerin desteğiyle başarıya ulaşma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.