Ramazan Bayramı Kutlaması

Ramazan ayı boyunca yaşadığımız kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmanın sonunda hayırlı ve huzurlu bir şekilde Ramazan Bayramı’na ulaştık.

Bir ay boyunca kardeşliği, dayanışmayı, kaynaşmayı ve yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık. Ülkemizde, şehrimizde, ilçemizde, mahallemizde, akrabalarımızla, komşularımızla, kardeşlerimizle, ihtiyaç sahipleriyle, ekmeğimizi ve suyumuzu bölüştük.

Nihayet, mübarek Ramazan ayının sonunda bayramımıza da kavuştuk. Bayramlar, Allah’ın bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ve dostluk ahdimizi yenilemek için oldukça önemlidir.

Türkiye yalnızca bulunduğu coğrafi konum ve genç nüfusundan ibaret bir ülke değildir. Ardında köklü ve güçlü mirası olan medeniyet değerleriyle birlikte güçlü bir potansiyeli de barındırmaktadır.

Teknolojinin ise son yıllarda gösterdiği gelişim, ülkemiz açısından önemle izlenmekte ve stratejik olarak çalışmalar yürütülmektedir. Teknoloji artık bir ülkenin olmazsa, olmazı noktasına gelmiştir. Askeri, ticari ve sektörel faaliyetlerin gelişimi, teknolojinin gelişimiyle paralellik göstermektedir. Bu gelişim, bir ülkenin bulunduğu coğrafya ve dünya üzerindeki konumu ve gücü açısından belirleyici rol oynamaktadır.

TEPED olarak gerçekleştirdiğimiz projeler ile ülkemizin ileri medeniyetler seviyesinde teknoloji gücüne sahip olması için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmekte, ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atmış üyelerimizle, ülkemizdeki teknoloji gelişimine katkıda bulunmak için çaba göstermekteyiz.

Ülkemizde araştırma ve geliştirme, bilişim, eğitim, finans, girişim ve inovasyon, iletişim, kamu, medya, teknoloji ve ticari alanlarda planladığımız çalışmalar ve çalışma konseyleri ile her noktadaki teknolojik gelişimi takip ediyor, eksiklikleri tamamlıyor ve gelişmesi için gerekli olan çabayı gösteriyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı şahsım ve Teknoloji Profesyonelleri Derneği – TEPED adına içtenlikle kutlar ve hayırlara vesile olmasını temennisiyle, bayramın tüm gönüllere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur, saadet ve bereket getirmesini dilerim.

Saygılarımla,
TEPED Yönetim Kurulu ve Teknoloji Konseyi Başkanı
Arda MERİÇ