Teknoloji Profesyonelleri Derneği (TEPED) Faaliyetlerine Başladı

Türkiye’nin teknoloji alanındaki gelişimine katkıda bulunmak üzere kurulan TEPED, aralık ayı sonu itibariyle faaliyetlerine başladı.

Türkiye’nin son yıllarda teknoloji alanında yaptığı yatırımlar oldukça fazla. Bankacılık, finans, sağlık, otomotiv, beyaz eşya, bilgisayar, eğitim, akıllı telefon, vb. alanlarda yapılan çalışmalar, yerli üretim çabasıyla gözle görülür bir artış içerisinde. Bu alanların her birinde yapılan çalışmaların takibi ve başarılı sonuca ulaşması için harcanan çaba da oldukça fazla. Tüm bu gerçekleşen gelişmelerin ışığında, ulusal ve uluslararası alanda faaliyet göstermek üzere teknoloji profesyonellerini bir çatı altında toplamak, Teknoloji ve Bilişimin gelişmesine destek sağlamak, teknolojik bilişim araçlarının kullanılması ve tanıtımına destek olmak, kamuoyunun her konuda aydınlatılması amacı ile kamu spotu yayınlanması sağlamak, Teknoloji ve Medya alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmak, Bilişim hizmetlerinin geliştirilmesi için Kalkınma ajanslarına projeler yapmak, Bilim ve Teknoloji Bakanlığına projeler sunmak, Kamu kurum ve kuruluşları ile aynı amaçlı kuruluşlarla Avrupa birliği projeleri yapmak, Sivil toplum örgütleri ile iş birliği yapmak amacı ile Teknoloji Profesyonelleri Derneği (TEPED) kurulmuştur.

TEPED, ülkemizde faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar yapmak, teknoloji ve bilişimin gelişmesinde ar-ge faaliyetlerine destek sağlamanın yanı sıra, teknoloji ve bilişimin geliştirilmesi için kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemektedir. Faaliyetleri arasında, dokümantasyon merkezi oluşturmak, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda gazete, dergi, kitap ve bülten gibi yayınlar çıkarmak, Tanıtım organizasyonları düzenlemek, kamu spotu yayınlamak da yer almaktadır.

Türkiye ve uluslararası alanda başarı sağlamış olan yönetim kurulu üyelerinden oluşan TEPED ‘in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde ise, teknoloji sektöründen oldukça iyi tanıdığımız bir isim olan ve Big Partner Group ‘un kurucusu Arda MERİÇ yer alıyor.

Yönetim Kurulu Kurucu Üyeleri arasında ise; Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ticari İlişkilerden Sorum Yönetim Kurulu Üyesi olarak Yücelbaş Group CEO ‘su Kadir YÜCELBAŞ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Ulusal Tv Program Yapımcı ve Sunucusu Serpin ALPARSLAN, Yönetim Kurulu Genel Sekreteri ve Medyadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Enterprise Next kurucusu ve Ortadoğu Gazetesi Teknoloji Yazarı Fatih SARI, Yönetim Kurulu Saymanı ve Mali İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Kum Medya’nın sahibi Ceyhun MISIRLIOĞLU, Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak VR Master CEO’ su Ali HANTAL, Eğitim ve Seminerlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Çekmeköy Final Okulları Genel Müdür Yardımcısı Çağrı KOÇAK, Girişim ve İnovasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak En Grup Şirketleri CEO’ su Ercan ENGİN, Hükümet ve Kamu İlişkilerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak Kara Alioğlu Şirketleri Genel Müdürü Yusuf BIÇAK yer almakta.

Güçlü bir Yönetim Kurulu ile kurulan TEPED, kurumsal ve bireysel üyeliklerle Türkiye’ de teknolojinin olduğu her alanda faaliyetlerini hızlı ve yoğun bir şekilde gerçekleştirmek adına çalışmalarını yürütüyor.