Yusuf Murat BIÇAK

Yusuf Murat BIÇAK

Yönetim Kurulu Üyesi ve Hükümet/Kamu İlişkileri Başkanı

1988 yılında Erzincan da dünyaya gelen Bıçak üniversite eğitimini Uludağ Üniversitesi Gıda ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamladı. 2011 yılında Simit Sarayı şirketinde Kalite Güvence Departmanında Control Process Yöneticisi olarak profesyonel dünyaya adım atan Bıçak, 2014 yılına kadar Kalite Güvence sisteminin kurulmasında rol aldı.

2014 – 2017 yılları arasında Simit Sarayı bünyesinde şirket içi görev değişikliği ile Satınalma Departmanında yönetici olarak görev alan Bıçak, 2017 yılı itibari ile kendi şirketini kurarak çevre kirliliğinin ve ağaç kesiminin azalması için geri dönüşümlü Non-Wowen bags üretimi ile ambalaj sektörüne giriş yaptı.

2018 yılında sektör gereği ithalat ve ihracat yapan Bıçak, Türkiye’de gelişmekte olan e-ticaret üzerine Elektronik Ticaret ve İhracatı Geliştirme (ETİG) Derneğinde Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı.

2018 yılında ETİG bünyesinde Alibaba ile birlikte Anadolu bölgesinde 20 il ziyaretİ ile e-ihracat ile ilgili firmalarla bilgi alışverişinde bulundu. Bu ziyaretler sonucunda nitelikli personel geliştirmek amacı ile ihracatın genç yüzü adlı projeyi Ekonomi Bakanlığı himayesinde TİM, TÜSİAD, DEİK, İŞ-KUR ve Medipol Üniversitesi işbirliği ile eğitim organizasyonu olarak düzenledi.

2018 yılında yazılım üzerine de yoğunlaşan Bıçak, TÜBİTAK Marmara Teknokent merkezinde İmplantek Biyo Medical Firması ile ortopedik ayakkabı üretimi, hasta gelişimi, takibi ve izlenebilirliği  ortak projesinde yer aldı.

2018 yılı Aralık ayı tarihi itibariyle, Teknoloji Profesyonelleri Derneği (TEPED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Hükümet/Kamu İlişkileri Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.